Na zmodernizowanych obiektach Średniej Krokwi miało rywalizować 16 zawodniczek i 66 zawodników z Polski, a także z Czech, Francji, Rosji i Rumunii.

Reklama

Z powodu ulewnego deszczu i okresowo silniejszych porywów wiatru (powyżej 7 m/s) trzeba już było przerwać kwalifikacje seniorów. Zdążyło w nich skoczyć jedynie 22 zawodników.

Decyzję czy uda się rozegrać chociaż jedną serię konkursową dwukrotnie odkładano, jednak deszcz i wiatr nie ustępowały, a momentami nawet przybierały na sile. Ostatecznie zawody odwołano.

Wcześniej na obiektach K-23 i K-37 udało się przeprowadzić jedynie zawody Ski Jumping Tatra Cup, w których udział wzięło ponad 150 dzieci.

Zmodernizowana skocznia

Rywalizacja w MP miała uświetnić otwarcie zmodernizowanego kompleksu Średniej Krokwi im. Bronisława Czecha. Trwający dwa lata remont kosztował 43 mln złotych.

W jego efekcie powstał kompleks pięciu nowoczesnych skoczni narciarskich o punktach konstrukcyjnych K-15, K-23, K-37, K-65 i K-95. Na obiekcie pojawiła się również nowa infrastruktura towarzysząca, m.in. dwuosobowa kolej krzesełkowa, osobny system oświetleniowy dla każdej skoczni, sieć nawadniania i śnieżenia, a także około 20 szatni, salka treningowa i kilka tzw. płaskich powierzchni rozgrzewkowych