Dziennik Gazeta Prawana logo

Puchar Świata w Zakopanem. Drugi raz w tym sezonie

11 lutego 2021, 12:36
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Kamil Stoch
<p>Kamil Stoch</p>/nieznane
W dniach 12-14 lutego Zakopane drugi raz w sezonie zorganizuje Puchar Świata w skokach narciarskich.  

W styczniu konkurs indywidualny na Wielkiej Krokwi (HS140) wygrał Marius Lindvik, a w konkursie drużynowym triumfowali Austriacy. Tym razem w Zakopanem odbędą się dwa konkursy indywidualne. Na liście startowej kwalifikacji będzie aż 11 polskich skoczków. Na Wielkiej Krokwi wystartują Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Jakub Wolny,
Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Paweł Wąsek, Maciej Kot, Aleksander Zniszczoł i Stefan Hula.

Piątkowe kwalifikacje oraz sobotni konkurs zaplanowano na godzinę 16:00. W niedzielę rywalizacja rozpocznie się o 16:10.

Najwięcej zawodów Pucharu Świata w Zakopanem wygrali Kamil Stoch i Gregor Schlierenzauer. Polak i Austriak triumfowali tu pięciokrotnie. Kamil Stoch ostatnie zwycięstwo na Wielkiej Krokwi odniósł w zeszłym sezonie - 26 stycznia 2020 roku. Wówczas na podium stanęli też Stefan Kraft i Dawid Kubacki.

Oficjalnym rekordzistą skoczni im. Stanisława Marusarza jest Yukiya Sato, który w 2020 roku ustał skok na odległość 147 metrów.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło x-news
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj