Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) ogłosiła, że po zakończeniu MŚ w Niemczech w kalendarzu PŚ pozostały tylko zawody w Planicy pod koniec marca. Nie udało się bowiem znaleźć zastępczej lokalizacji dla odwołanego turnieju Raw Air w Norwegii.

Reklama

W tej sytuacji w klasyfikacji generalnej PŚ nikt nie może wyprzedzić Graneruda, który zgromadził 1544 pkt. Za nim plasują się Niemiec Markus Eisenbichler 1018 i Kamil Stoch 944. Dawid Kubacki jest piąty 758, a Piotr Żyła siódmy 743.

Raw Air nie będzie

Pucharowy kalendarz w sezonie 2020/2021 obejmuje jeszcze indywidualne konkursy 25 (dodatkowy), 26 i 28 marca oraz drużynowy 27 marca – wszystkie w Planicy.

Wcześniej był planowany cykl Raw Air (12-21 marca), ale już od pewnego czasu wiadomo, że nie dojdzie do skutku ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w Norwegii.

Kto zostanie najlepszym lotnikiem?

FIS próbowała znaleźć zastępstwo dla odwołanych zawodów, np. w postaci dwóch finałowych weekendów sezonu w Planicy. Ostatecznie tego pomysłu nie uda się zrealizować, a przyczyną są m.in. sprawy finansowe, tj. chodzi o brak kibiców podczas konkursów.

W Słowenii Kryształową Kulę odbierze Granerud (w środę – w trakcie MŚ – poinformowano, że jest zakażony koronawirusem), zaś trwa walka o Małą Kryształową Kulę za pucharowy triumf w lotach narciarskich.

W klasyfikacji Pucharu Narodów prowadzi Norwegia 4815 pkt, przed Polską 4337 i Niemcami 3341.