Sinicyna i Kacałapow, mistrzowie Europy z 2020 roku, odnieśli w sobotę największy sukces w karierze. Srebrny medal wywalczyli Amerykanie Madison Hubbell i Zachary Donohue, a brązowy Kanadyjczycy Piper Gilles i Paul Poirier. Broniący tytułu Francuzi Gabriella Papadakis i Guillaume Cizeron zrezygnowali ze startu, nie chcąc przerywać przygotowań do igrzysk olimpijskich w Pekinie.

Po tańcu rytmicznym Kaliszek i Spodyriew zajmowali wysokie dziewiąte miejsce, ale nie utrzymali go w programie dowolnym, choć i tak był to najlepszy występ reprezentantów Polski w Sztokholmie.

Pary taneczne były ostatnią konkurencją mistrzostw świata. Zdominowali je Rosjanie, startujący pod szyldem swojej federacji narodowej. Wygrali trzy konkurencje, bo na najwyższym stopniu podium stanęli także Anastazja Miszyna i Aleksander Gallamow w parach sportowych oraz Anna Szczerbakowa wśród solistek. W tej ostatniej konkurencji Rosjanki zajęły wszystkie miejsca na podium.

Tylko w rywalizacji solistów Rosjanie nie zdobyli medalu. Triumfował Amerykanin Nathan Chen.

Wyniki par tanecznych: 1. Wiktoria Sinicyna, Nikita Kacałapow (Rosja) 221,17 pkt 2. Madison Hubbell, Zachary Donohue (USA) 214,71 3. Piper Gilles, Paul Poirier (Kanada) 214,35 4. Madison Chock, Evan Bates (USA) 212,69 5. Aleksandra Stiepanowa, Iwan Bukin (Rosja) 208,77 6. Charlene Guignard, Marco Fabbri (Włochy) 205,20 ... 12. Natalia Kaliszek, Maksym Spodyriew (Polska) 183,33