Wzorem poprzedniego sezonu kadra A będzie szeroka. Liczy 13 zawodników, a znaleźli się w niej: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Andrzej Stękała, Stefan Hula, Klemens Murańka, Paweł Wąsek, Tomasz Pilch, Aleksander Zniszczoł, Kacper Juroszek, Jarosław Krzak oraz Maciej Kot, którego los nie był pewny.

Reklama

Kot w poprzednim sezonie spisywał się słabo. W Pucharze Świata zdobył tylko 17 punktów i pojawiały się głosy, że może nie znaleźć się w kadrze. Ostatecznie w niej pozostał, ale na specjalnych warunkach.

"Maciek jest członkiem kadry, ale będzie miał indywidualny tryb szkolenia" - powiedział PAP sekretarz generalny PZN Jan Winkiel.

Czwartek był dla niespełna 30-letniego zawodnika dniem pełnym wrażeniem nie tylko z powodów sportowych. W mediach społecznościowych poinformował, że na świat przyszedł jego syn Filip.

Reklama

Asystentami trenera głównego Michala Dolezala pozostali Grzegorz Sobczyk i Maciej Maciusiak.

Zapleczem kadry narodowej jest natomiast kadra młodzieżowa, w której znalazło się ośmiu skoczków. Docelowo nadal będą pracować pod okiem trenera Zbigniewa Klimowskiego, ale ponieważ szkoleniowiec obecnie ciężko przechodzi zakażenie koronawirusem jego obowiązki tymczasowo przejął Daniel Kwiatkowski.

Żadnych zmian nie ma w kadrze kobiet. Nadal tworzy ją ta sama szóstka zawodniczek: Kinga Rajda, Anna Twardosz, Kamila Karpiel, Nicole Konderla, Joanna Szwab i Wiktoria Przybyła. Ich szkoleniowcem pozostał Łukasz Kruczek.

Najważniejszą imprezą sezonu 2021/22 będą zimowe igrzyska w Pekinie, które mają się rozpocząć 4 lutego.