Eriksson Ek po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w końcówce pierwszej tercji, kiedy wyrównał na 2:2. Jeszcze cenniejsze były kolejne jego trafienia. Dokładnie na 59 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry doprowadził do dogrywki. Natomiast w czwartej minucie dodatkowej części dał swojej ekipie zwycięstwo.

Zawsze staram się kręcić przed bramką. W moim przypadku to się sprawdza. Próbuję stwarzać okazje przepychając się z obrońcami - powiedział po skompletowaniu pierwszego hat tricka w karierze.

Wild z trzema zwycięstwami w trzech meczach prowadzą w tabeli Central Division. Takim dorobkiem mogą się pochwalić jeszcze trzy drużyny - Florida Panthers, Edmonton Oilers i Buffalo Sabres. Ostatnia z wymienionych tak dobrego startu sezonu nie miała od 13 lat.

Wygrane oczywiście bardzo cieszą, ale najbardziej jestem zadowolony z atmosfery w drużynie. Wszyscy zawodnicy na treningach ciężko pracują i po prostu cieszą się swoim towarzystwem - powiedział trener Sabres Don Granato po wygranej z Vancouver Canucks 5:2.

"Pantery" natomiast pokonały na wyjeździe broniącą tytułu ekipę Tampa Bay Lightning 4:1, a "Nafciarze" we własnej hali wygrali Anaheim Ducks 6:5.