Kane wpisał się na listę strzelców w 23., 42., 48. minucie, z kolei Brandon Hagel uzyskał dwa gole, w 20. i 41. minucie.

Po pierwszej tercji zespół z Chicago prowadził 1:0, po drugiej 2:0, zaś na początku trzeciej kibice zobaczyli aż trzy trafienia w ciągu kilkudziesięciu sekund. Tuż po jej rozpoczęciu wynik na 3:0 podwyższył Hagel, a niecałą minutę później było już 4:0 po trafieniu Kane'a. Natychmiast golem odpowiedział Alex Formenton, ale ostatnie słowo należało do Kane'a. To był jego 16. występ w karierze z czterema punktami.

Kane wrócił do gry po absencji w czterech meczach, bowiem znajdował się na liście osób objętych tzw. protokołem Covid-19. To nie musi oznaczać pozytywnego wyniku testu, ale mógł mieć bliski kontakt z kimś zarażonym koronawirusem.

Hokeiści Blackhawks przerwali serię dziewięciu spotkań bez zwycięstwa. W obecnych rozgrywkach wygranej nie mają jeszcze zawodnicy Arizona Coyotes.

W innych poniedziałkowych meczach drużyna Tampa Bay Lightning pokonała Washington Capitals 3:2, a zespół Edmonton Oilers wygrał z Seattle Kraken 5:2.

Ekipa Tampa Bay Lightning triumfowała w dwóch ostatnich edycjach ligi NHL.