Polka minęła linię mety jako trzecia w stawce pięciu zawodniczek, ale zaraz po wyścigu sędziowie ją ukarali za nieprzepisową jazdę.

Wygrała Choi Minjeong, przed Kanadyjką Kim Boutin, Holenderką Suzanne Schulting i kolejną Kanadyjką Courtney Sarault. Polkę sklasyfikowano na piątej pozycji.

Maliszewskiej niewiele zabrakło do czwartego podium w tym sezonie . Wcześniej świetnie spisywała się na 500 m, zajmując pierwsze miejsce w Pekinie i drugie w Nagoi. Z kolei przed tygodniem w Debreczynie była trzecia na 1000 m.

Na tym dłuższym dystansie uplasowała się na siódmej pozycji w pucharowej klasyfikacji generalnej. Triumfowała Schulting.

Zawody w Holandii są czwartymi i ostatnimi w cyklu eliminacji do igrzysk olimpijskich w 2022 roku. W niedzielę polska sztafeta kobiet (Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Kamila Stormowska i Gabriela Topolska) zajęła trzecią lokatę w finale B na 3000 m, co oznacza, że wystąpi w Pekinie.