Wójcik minimalnie wyprzedziła Rosjankę Angelinę Golikową - 36,786, a na trzeciej pozycji uplasowała się inna reprezentantka Rosji Olga Fatkulina - 36,937.

25-letnia Wójcik została pierwszą w historii reprezentantką Polski, która pokonała 500 m w czasie poniżej 37 sekund. W piątek również poprawiła rekord kraju, ale wówczas miała wynik minimalnie powyżej tej granicy - 37,031.

Dopiero szóste miejsce zajęła w sobotę prowadząca w klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Erin Jackson - 37,029. Wójcik awansowała na piątą pozycję w cyklu, Ziomek jest na ósmej.

Zawody w Salt Lake City, które potrwają do niedzieli, są przedostatnią szansą zdobycia kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Pekinie. Ostatnia okazja na ich wywalczenie będzie w przyszły weekend w Calgary.