W piątek w prologu doskonale wypadli Polacy. Wygrał Kamil Stoch lądując na 146 m, w czołowej "10" było czterech biało-czerwonych.

Reklama

Stoch wrócił po kontuzji

Stoch wrócił do rywalizacji po kontuzji stawu skokowego. Trzykrotny mistrz olimpijski urazu doznał 12 stycznia podczas rozgrzewki, dwa dni przed zakopiańską edycją Pucharu Świata. Po jedenastu dniach rehabilitacji wznowił treningi, w piątek po raz pierwszy oficjalnie wystąpił w prologu, a wcześniej na treningu.

Kwarantannę zakończył także Dawid Kubacki, a wyścig z czasem wygrał również Piotr Żyła, który po dwóch negatywnych wynikach testów PCR mógł się spakować i przyjechać "za pięć dwunasta" do Willingen. W tej sytuacji piątka Polaków wystartuje w sobotę w pierwszej serii konkursu, zapewne w pełnym składzie wystąpią także w niedzielę, gdyż na liście startowej jest tylko 47 zawodników i nie ma potrzeby rozgrywania kwalifikacji.

Reklama

Klasyfikacja generalna PŚ

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2021/22 liderem jest Niemiec Karl Geiger, który o 61 punktów wyprzedza Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Z Polaków najwyżej, na 19. miejscu, sklasyfikowany jest Stoch - 216 pkt

Prognoza pogody w Willingen na weekend nie jest dobra. Przewidywane są opady deszczu, ale także silne porywy wiatru. Temperatura powietrza w czasie rozgrywania konkursów będzie oscylowała od 4 do 6 st. C.

Na godz. 15 w sobotę zaplanowana jest seria próbna, a na 16 - pierwsza seria konkursu indywidualnego.