Dziennik Gazeta Prawana logo

Slalom we Flachau ostatnim startem alpejczyka Manfreda Moelgga

8 marca 2022, 10:43
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Manfred Moelgg
<p>Manfred Moelgg</p>/Newspix
Utytułowany włoski alpejczyk 39-letni Manfred Moelgg kończy karierę. Po raz ostatni wystartuje w środowym slalomie Pucharu Świata we Flachau. Poinformował o tym w mediach społecznościowych.

Przed laty Moelgg był czołowym alpejczykiem specjalizującym się w konkurencjach technicznych. W sezonie 2007/08 zdobył małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji slalomu. Jest srebrnym medalistą mistrzostw świata w slalomie (2007) oraz brązowym w slalomie (2011) i slalomie gigancie (2013).

20-krotnie stawał na podium zawodów PŚ (trzy razy wygrał), ale po raz ostatni w styczniu 2017 roku. Znaną alpejką była jego o rok młodsza siostra Manuela, która już wcześniej zakończyła karierę.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj