Panthers po raz pierwszy zdobyli Presidents Trophy, czyli nagrodę dla najlepszej drużyny rozgrywek regularnych.

W starciu z Senators gole strzelili: Sam Reinhart, Sam Bennett i dwa Carter Verhaeghe. Wszystkie 27 strzałów zatrzymał natomiast bramkarz Spencer Knight. 21-latek czyste konto zachował po raz drugi w karierze.

Ekipie Avalanche pozostaje pierwsze miejsce w Konferencji Wschodniej. Na kolejkę przed końcem sezonu mają bowiem trzy punkty mniej od Panthers.

"Lawiny" po pierwszej tercji prowadziły 3:1, ale później oddały inicjatywę rywalom. Predators do remisu doprowadzili w 45. minucie za sprawą Mattiasa Ekholma. W serii karnych natomiast do siatki zdołał trafić jedynie Matt Duchene, który pierwsze dziewięć lat swojej kariery w NHL spędził broniąc barw Avalanche.