Według informacji szwedzkiego dziennika „Aftonbladet” Virolainen mieszka w Finlandii tak długo, że wypełniła wszelkie wymagania dotyczące fińskiego paszportu.

Reklama

Nie jest jeszcze w najlepszej formie, ponieważ nie trenowała w pełni po urodzeniu wiosną dziecka, ale w letnich mistrzostwach Finlandii na nartorolkach zajęła drugie miejsce w biegu na 15 kilometrów, więc może być silnym wzmocnieniem reprezentacji swojego nowego kraju. Rosyjscy biathloniści są wykluczeniu z międzynarodowych zawodów, więc w ten sposób może kontynuować karierę - napisała gazeta.

Rosjanka w 2014 roku zdobyła brązowy medal w biegu pościgowym mistrzostw Europy w Novym Meste oraz złoty w sztafecie mieszanej w ME w Dusznikach.

Jest siostrą Kristiny Riezcowej, dwukrotnej medalistki olimpijskiej z Pekinu, srebrnej w sztafecie i brązowej w sztafecie mieszanej.

Reklama

Ich matką jest Anfisa Riezcowa, trzykrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich w sztafecie w Calgary (1988) oraz w biathlonie w biegu na 7,5 kilometra w Albertville (1992) i sztafecie w Lillehammer (1994).

Mężem 33-letniej Darii jest od 2007 roku były białoruski biegacz narciarski Roman Erikowicz Virolainen, z którym biathlonistka od wielu lat mieszka w Finlandii.

Autor: Zbigniew Kuczyński