Canucks nie pomogła dobra postawa w bramce Thatchera Demko, który obronił 36 strzałów. Jego vis-a-vis Frederik Andersen miał zdecydowanie mniej pracy i zastopował 14 prób zdobycia gola.

Goście z Karoliny Północnej na początku trzeciej tercji prowadzili już 3:1. Stało się tak po siódmej w sezonie bramce Andrieja Swiecznikowa, a w ostatniej części gry w ciągu 87 sekund Sebastian Aho i Jesper Fast przyczynili się do czwartego zwycięstwa w rozgrywkach Hurricanes. J.T. Miller zapisał później na swoje konto drugą bramkę, ale zmniejszyło to tylko rozmiary przegranej.

Leon Draisaitl zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty dla Oilers, który na własnym lodowisku 6:3 pokonali przybyszów z Pittsburgha. O zwycięstwie zespołu z Edmonton przesądziła skuteczna gra w drugiej kwarcie, w które zdobyli cztery gole, a stracili jednego. Dla "Pingwinów" była to pierwsza porażka w sezonie w regulaminowym czasie.

Pierwsza przegrana w rozgrywkach stała się udziałem St. Louis Blues - 0:4 z Jets. Na sukces drużyny z Winnipeg szczególnie zapracował Connor Hellebuyck, który obronił 25 strzałów. Bramkarz Jets po raz 29. w karierze zachował czyste konto.