Lightning to mistrzowie z 2020 i 2021 roku, a także finaliści poprzedniego sezonu. W obecnych rozgrywkach mają na koncie cztery zwycięstwa oraz cztery porażki i w tabeli Atlantic Division zajmują dopiero siódme miejsce.

11 strzelony i aż 28 straconych goli

Mecz lepiej zaczęli Ducks, którym prowadzenie w 15. minucie dał Trevor Zegras. Jednak jeszcze przed końcem pierwszej tercji bramki dla gości zdobyli Michaił Siergaczew i Nikita Kuczerow.

W drugiej części gry wyrównał Troy Terry, ale końcówka należała do Lightning. W 56. minucie na 3:2 trafił Brandon Hagel, a tuż przed końcową syreną krążek do pustej bramki skierował Nicholas Paul.

Ducks zaczęli sezon od pokonania Seattle Kraken 5:4, ale w kolejnych meczach już tylko przegrywali. Notując sześć z rzędu porażek zdobyli 11 goli, a stracili 28.

W obecnym sezonie gorszą od Ducks drużyną jest tylko Vancouver Canucks, która nie wygrała jeszcze spotkania.