W Pucharze Narodów polska zajmuje po niemieckich konkursach trzecie miejsce, a liderem klasyfikacji generalnej jest Dawid Kubacki, który wygrał niedzielny konkurs. Piotr Żyła był czwarty, 8. miejsce zajął Kamil Stoch, a Paweł Wąsek - 11. Dwa dni wcześniej Kubacki był drugi, a Żyła szósty.

Reklama

Według mnie to będzie sezon Dawida, Piotrek też spisuje się świetnie, a najbardziej mnie cieszy ten niedzielny "skok" Kamila do pierwszej dziesiątki. Gdy dodać Pawła, to jestem pewien, że mamy medalową ekipę - cieszył się mistrz olimpijski i świata z 1972 roku i dodał: "No i poczekajmy te parę dni (16-18 grudnia - PAP) na Engelberg, bo tam Kamil, można powiedzieć, praktycznie nie schodzi z podium - podkreślił w rozmowie z PAP.

Poproszony o ocenę pozostałych reprezentantów kraju Fortuna powiedział, że według niego Aleksandrowi Zniszczołowi, Jakubowi Wolnemu i Tomaszowi Pilchowi w tej chwili dużo brakuje do czołowej czwórki.

I tu zastanowiłbym się nad rozszerzeniem kadry, bo być może podkręci to rywalizację, no i będzie szansa na spokojniejsze popracowanie nad formą czy wyeliminowaniem ewentualnych błędów - podsumował mistrz olimpijski z Sapporo.

Autor: Joanna Chmiel