Owieczkin pierwszy raz na listę strzelców wpisał się w połowie drugiej tercji, podwyższając prowadzenie na 4:1. W ostatniej odsłonie trafiał na 6:2 oraz ustalając wynik na 9:2.

37-latek został szóstym w historii hokeistą, który co najmniej 30 razy popisywał się hat-trickiem. Wcześniej dokonali tego: Wayne Gretzky (50 hat-tricków), Mario Lemieux (40), Mike Bossy (39), Brett Hull (33) i Phil Esposito (32).

W grudniu Owieczkin awansował na drugie miejsce klasyfikacji strzelców wszech czasów. Przed nim jest tylko Gretzky - 894 gole.

W starciu z Canadiens gole dla Capitals zdobywali jeszcze: Erik Gustafsson już w 32. sekundzie, Garnet Hathaway, Nic Dowd, Dylan Strome, Marcus Johansson i Anthony Mantha. Dla gości dwukrotnie trafił Cole Caufield.

Capitals wygrali jedenaście z ostatnich trzynastu spotkań. W tabeli Metropolitan Division zajmują trzecie miejsce. Canadiens są na ostatniej, ósmej pozycji w Atlantic Division.