Dziennik Gazeta Prawana logo

Kubacki i Stoch nie mieli sobie równych w kwalifikacjach w Innsbrucku

3 stycznia 2023, 15:00
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Dawid Kubacki
<p>Dawid Kubacki</p>/PAP/EPA
Dawid Kubacki uzyskał 128 m i wygrał kwalifikacje do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku, trzeciej odsłony imprezy. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch - 126 m. W środowych zawodach wystąpi wszystkich sześciu Polaków. Środowe zawody rozpoczną się o godz. 13.30.

Trzeci był Słoweniec Anze Lanisek - 121 m. Na 13. miejscu uplasował się zwycięzca konkursów w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen Norweg Halvor Egner Granerud - 116 m.

Paweł Wąsek (114 m) sklasyfikowany został na 22. pozycji, Piotr Żyła (113,5 m) na 27., Jan Habdas (110,5 m) na 49., a Stefan Hula (111,5 m) na 50.

W TCS obowiązuje system KO - na podstawie wyników kwalifikacji tworzonych jest 25 par (według klucza: 1. z 50., 2. z 49., itd.) pierwszej serii punktowanej. Do finałowej awansują ich zwycięzcy oraz pięciu "szczęśliwych przegranych", czyli zawodników z najwyższymi notami spośród pokonanych w parach.

To oznacza, że w konkursie Kubacki będzie rywalizował z Hulą, a Stoch z Habdasem. Przeciwnikiem Wąska będzie Kazach Danił Wasiljew, natomiast Żyły Japończyk Naoki Nakamura.

Na półmetku walki o Złotego Orła prowadzący Granerud wyprzedza drugiego Kubackiego o 26,8 pkt. Trzeci Żyła traci do lidera już 40,1 pkt.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj