Aleksander Owieczkin strzelił swojego drugiego gola w bieżącym sezonie NHL. Rosyjski napastnik zdobył gola w drugim meczu z rzędu. Rosyjski napastnik ma obecnie na koncie 824 gole, co plasuje go na drugim miejscu na liście najlepszych snajperów wszech czasów w lidze. W klasyfikacji prowadzi Wayne Gretzky (894 gole).

Owieczkin przy okazji strzelił swojego 55. gola do pustej bramki rywali w historii występów w NHL. Liderem tego zestawienia jest także Gretzky (56 goli).

Mecz w Newark miał zupełnie różne oblicza. Pierwszą tercję wygrali goście 3:0, by w kolejnej ulec aż 0:4. Ostatnia tercja była ponownie popisem gości, którzy wygrali ją 3:0. Devils w końcówce meczu, przegrywając 4:5, wycofali bramkarza. Owieczkin na 1.40 min przed końcem spotkania przejął krążek we własnej strefie obronnej i nie miał żadnych problemów z przypieczętowaniem drugiego w rozgrywkach zwycięstwa Capitals.

Drużyna z Waszyngtonu w pierwszych pięciu meczach sezonu zdobyła tylko siedem goli. Teraz w jednym występie niemal wyrównała ten bilans.