Był to pierwszy pojedynek 21-letniej Polki w tej imprezie, gdyż w pierwszej rundzie miała tzw. wolny los. Kolejną rywalką krakowianki wyłoni nocne spotkanie między byłą liderką światowego rankingu Rosjanką Marią Szarapową (nr 10.) a Niemką Andreą Petkovic. Mecz z Klejbanową był wyrównany do stanu 2:2 w drugim secie. Później Radwańska już nie oddała rywalce, która miała kłopoty ze skutecznym serwisem, ani jednego gema.

Urodzona w Moskwie Rosjanka jest cztery miesiące młodsza od Polki, a w ostatnim notowaniu rankingu WTA była sklasyfikowana na 27. miejscu, czyli 18 pozycji niżej niż Radwańska. Obie tenisistki spotkały się po raz drugi - w 2009 roku w paryskiej hali Bercy w trzech setach lepsza była krakowianka.

Amerykańskie tournee, którego kulminację stanowić będzie wielkoszlemowy US Open (początek 30 sierpnia), jest do tej pory bardzo udane dla Radwańskiej. W Stanford dotarła do półfinału, gdzie przegrała z Szarapową, a w ubiegłym tygodniu San Diego grała w finale i przegrała z inną Rosjanką - Swietłaną Kuzniecową. Dzięki tym wynikom awansowała na dziewiąte miejsce w rankingu światowym. Wyniki środowych meczów drugiej rundy:

Agnieszka Radwańska (Polska, 7) - Alisa Klejbanowa (Rosja) 6:4, 6:2
Ana Ivanovic (Serbia) - Jarosław Szwedowa (Kazachstan) 6:1, 7:5
Flavia Pennetta (Włochy, 11) - Monica Niculescu (Rumunia) 6:0, 6:1
Yanina Wickmayer (Belgia, 12) - Gisela Dulko (Argentyna) 7:6 (7-3), 6:2
Jelena Wiesnina (Rosja) - Francesca Schiavone (Włochy, 5) 6:4, 6:4
Na Li (Chiny, 8) - Sara Errani (Włochy) 6:2, 6:2
Shahar Peer (Izrael, 13) - Nuria Llagostera Vives (Hiszpania) 6:3, 6:2
Wiera Zwonariewa (Rosja, 6) - Maria Kirilenko (Rosja) 7:5, 2:6, 7:6 (7-2)