Williams nękana kontuzjami, a pod koniec lutego poddana operacji usunięcia zakrzepu w płucach, po długiej przerwie wznowiła treningi.

Reklama

Do krótkiej wiadomości na twitterze, w której poinformowała o swoim powrocie, dołączyła zdjęcie - na korcie, w różowym stroju.

"Serena odbiła dziś parę piłek i będzie to robić dalej, dzień po dniu. Jest bardzo szczęśliwa, że wróciła na kort" - potwierdziła jej agentka Jill Smoller.

Williams nie wyjaśniła, kiedy wróci do rywalizacji, ale prawdopodobnie może to nastąpić 20 czerwca w Wimbledonie. Właśnie na wimbledońskiej trawie rozegrała w ubiegłym roku swój ostatni mecz, triumfując w tym turnieju.

Krótko po tamtym sukcesie Amerykanka w restauracji w Monachium nastąpiła na rozbite szkło i zraniła stopę na tyle poważnie, że konieczna była interwencja chirurgiczna. W październiku stopę operowano po raz drugi. Z kolei w lutym została poddana zabiegowi usunięcia zakrzepu w płucach. Przywieziono ją do jednej z klinik w Los Angeles w stanie zagrożenia życia.

Mimo długiej absencji młodsza z sióstr Williams jest wciąż na 10. miejscu w rankingu WTA. W lipcu ubiegłego roku była liderką tej listy.