Z powodu trzęsienia ziemi przerwano wtorkowe mecze drugiej rundy turnieju WTA Tour na twardych kortach w New Haven (z pulę nagród 618 tys. dolarów). Wczesnym popołudniem z obiektu znajdującego się w kampusie Uniwersytetu Yale ewakuowano tenisistki i kibiców.

Epicentrum trzęsienia ziemi znajdowało się na północny zachód od miasta Richmond w stanie Wirginia. Jego siła wynosiła 5,8 stopnia w skali Richtera. W okolicy New Haven doszło do trzech fal wstrząsów, w wyniku czego przerwano pojedynek rozstawionej z numerem drugim Serbki Jeleny Jankovic z Rosjanką Jeleną Wiesniną, przy stanie 0:2.

Wieczorem na korcie centralnym miała zagrać, w ostatnim pojedynku dnia, Agnieszka Radwańska (nr 5.). Rywalką krakowianki w 1/8 finału jest Czeszka Petra Cetkovska, z która w czerwcu nieoczekiwanie przegrała w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju na trawiastej nawierzchni w Wimbledonie. Polka pokonała rywalkę w ich pierwszym pojedynku w 2005 roku w imprezie ITF - Gdynia Cup.

Przed nimi we wtorek, w ramach wieczornej sesji, miały wystąpić jeszcze liderka rankingu Dunka polskiego pochodzenia Caroline Wozniacki i Słowenka Polona Hercog.

Dotychczas udało się dokończyć tylko jeden mecz, w którym Włoszka Francesca Schiavone (nr 3.) pokonała Rumunkę Monicę Niculescu 6:2, 6:1.