Rozstawiona z numerem piątym Clijsters przerwała grę przy stanie 7:6 (7-4), 1:3. Wcześniej w pierwszym secie przegrywała już 1:4 i 3:5, zanim doprowadziła do wyrównania, a później rozstrzygnęła na swoją korzyść tie-breaka.

Przy 1:2 w drugiej partii 28-letnia Belgijka poprosiła o pomoc medyczną. Po niej rozegrała jeszcze jednego gema, zanim poddała mecz. Wolała nie ryzykować powiększenia urazu w perspektywie startu w wielkoszlemowym turnieju Australian Open, który w dniach 16-29 stycznia odbędzie się na twardych kortach w Melbourne Park.

Hantuchova po raz drugi w tym tygodniu skorzystała z problemów zdrowotnych rywalek. W ćwierćfinale w ogóle nie wyszła do gry, ponieważ Amerykanka Serena Williams wycofała się z imprezy w wyniku kontuzji kostki.

W sobotnim finale Słowaczka zmierzy się z Estonką Kaią Kanepi, która sprawiła sporą niespodziankę eliminując rozstawioną z trójką Włoszkę Francescę Schiavone 6:3, 6:0. Spotkanie trwało niespełna 57 minut.

Wyniki spotkań 1/2 finału:

Kaia Kanepi (Estonia) - Francesca Schiavone (Włochy, 3) 6:3, 6:0 Daniela Hantuchova (Słowacja) - Kim Clijsters (Belgia, 5) 6:7 (4-7), 3:1 - krecz Clijsters.