Austriak Juergen Melzer wygrał z Kanadyjczykiem Milosem Raonicem 7:5, 7:6 (7-4) w finale halowego turnieju tenisowego ATP Tour w Memphis (pula nagród 1,155 mln dolarów). Sukces odniósł mimo złamanego palca u prawej nogi.
Do kontuzji Austriak przyznał się dopiero na konferencji prasowej po finale. powiedział Melzer, który złamał palec już kilka dni temu, uderzając nogą o łóżko w pokoju hotelowym.
Grając z kontuzją Melzer pokonał nie tylko Raonica (nr 4), ale wcześniej dwóch innych wysoko rozstawionych zawodników: Amerykanina Johna Isnera (nr 1) i Czecha Radka Stepanka (nr 3).
W finale Austriak zakończył serię dziewięciu zwycięskich meczów Raonica, w których Kanadyjczyk z czarnogórskim rodowodem nie stracił nawet seta.
Wynik finału:
Juergen Melzer (Austria) - Milos Raonic (Kanada, 4) 7:5, 7:6 (7-4)
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Tematy: tenis
Zobacz
|