11-krotny triumfator wielkiego szlema ma naderwane ścięgno lewego kolana. Ostatni raz w oficjalnym turnieju zagrał pod koniec czerwca, kiedy odpadł w drugiej rundzie londyńskiego Wimbledonu.

Reklama

"Muszę dojść do siebie, wrócę na kort jak tylko ból odpuści. Nie zagrałem na olimpiadzie, ani na US Open, a te zawody były dla mnie bardzo ważne, być może najważniejsze w tym roku. Naprawdę zależy mi, żeby znowu cieszyć się udziałem w turniejach tenisa na świecie, ale przede mną jeszcze wiele lat, a teraz moje kolano potrzebuje odpoczynku" - napisał na swoim Twitterze 26-letni tenisista.

Hiszpan dodał, że od kiedy zdiagnozowano u niego problem ze ścięgnem, przyjmował różne leki oraz wykonywał ćwiczenia rehabilitacyjne. "Po spotkaniu z lekarzami czuję się znacznie lepiej. W ostatnich dniach sytuacja zaczęła się poprawiać; okazało się też, że nie będzie mi potrzebna operacja" - wyjaśnił.

W półfinałowym pojedynku Pucharu Davisa Hiszpanie zmierzą się z Amerykanami w Gijon (14-16 września). Kończący sezon turniej finałowy ATP World Tour rozpocznie się 5 listopada w Londynie.