Dzień wcześniej Kubot wygrał z Chińczykiem Mao-Xin Gongiem 7:6 (7-3), 6:2. Teraz 30-letni tenisista z Lubina czeka na dolosowanie na jedno z wolnych miejsc w głównej drabince, zarezerwowanych dla zwycięzców kwalifikacji.

Reklama

W eliminacjach singla nie powiodło się z kolei Mariuszowi Fyrstenbergowi, który w sobotę przegrał w pierwszym meczu z Niemcem Philippem Petzschnerem 4:6, 4:6.

Fyrstenberg, w parze z Marcinem Matkowskim, wystartuje w Szanghaju w rywalizacji deblistów. Jako para rozstawiona z numerem piątym mają na otwarcie wolny los.

W drugiej rundzie, 1/8 finału, zmierzą się ze zwycięzcami pojedynku Chorwata Marina Cilica i Brazylijczyka Marcelo Melo z Argentyńczykiem Carlosem Berlocqiem i Włochem Andreasem Seppim.

W razie wygranej w pierwszym meczu Polacy mogą w ćwierćfinale trafić na amerykańskich bliźniaków Boba i Mike'a Bryanów (nr 1.). W niedzielę triumfowali oni w turnieju ATP w Pekinie (z pulą nagród 2,205 mln dol.), odnosząc rekordowe 82. wspólne zwycięstwo.

Reklama

Mike Bryan ustanowił też indywidualny rekord wszech czasów - 84. triumfów w deblu, poprawiając osiągnięcie Australijczyka Todda Woodbridge'a.