Nie będzie dwóch polskich tenisistek w drugiej rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Urszula Radwańska nie poszła w ślady swojej starszej siostry i przegrała w swoim pierwszym meczu na kortach w Melbourne z Jamie Hampton 2:6, 4:6.
W pierwszym secie gra była wyrównana tylko na początku. Od stanu 2:2 na krocie rządziła Amerykanka, która wygrała kolejne cztery gemy i tym samym pierwszą partię.
Drugiego seta Polka zaczęła słabo. Przegrała dwa pierwsze gemy. Hampton grała bardzo odważnie, a Radwańska popełniała sporo prostych błędów. Nasza tenisistka dzielnie walczyła i próbowała odwrócić losy meczu. Siódmego gema przy swoim serwisie wygrała do zera.
Mimo ofiarnej gry Radwańska musiała uznać wyższość rywalki. Amerykanka nie roztrwoniła dwóch gemów przewagi i ostatecznie drugą partię wygrała 6:4 i cały mecz skończyła w dwóch setach.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|