W pierwszym secie Polka nie miała żadnych problemów. Szybko osiągnęła przewagę i stale ją powiększała. Ostatniego gema wygrała do zera, a zakończyła go asem serwisowym.

Druga partia była bardziej wyrównana. Zaczęła się bardzo dobrze dla Radwańskiej. "Isia" szybko wyszła na prowadzenie 2:0. Serbka przy stanie 3:2 miała okazję doprowadzić do remisu. Nasza tenisistka jednak nie dała się przełamać. Przewaga zawodniczki z Krakowa utrzymała się do końca i w efekcie Polka wygrała 6:4, a cały mecz w dwóch setach i awansowała do kolejnej rundy.

Nasza tenisistka w ćwierćfinale zmierzy się z chińską tenisistką Na Li, która w 1/8 Australian Open pokonała Niemkę Julię Goerges 7:6, 6:1.

Radwańska grała z Azjatką kilka dni temu. W półfinale turnieju w Sydney Polka pokonała rywalkę 6:3, 6:4.