Przy wysokim prowadzeniu Francuza w II secie mecz przerwano na kilkadziesiąt minut z powodu opadów deszczu. Po powrocie na kort Paire objął prowadzenie w setach 2:0.

Gdy jednak Kubot szybko wypracował sobie przewagę w III odsłonie 3:0 wydawało się, że może Polak spróbuje jeszcze odwrócić losy tego pojedynku. Francuz, rozstawiony z numerem 24, nie dopuścił do tego. W dwóch ostatnich edycjach Kubot docierał do III rundy paryskiego turnieju. Kolejnym rywalem Benoit Paire’a będzie Japończyk Kei Nishikori.

Wcześniej awans do II rundy turnieju deblistek wywalczyła Alicja Rosolska, która w parze z Oksaną Kałasznikow z Gruzji pokonała w pierwszym meczu Irynę Burjaczok z Ukrainy i Brytyjkę Heather Watson 3:6, 6:4, 7:5.

Z powodu opadów deszczu odwołano zaplanowane na czwartek mecze Jerzego Janowicza i Michała Przysiężnego w singlu mężczyzn, Marcin Matkowskiego w grze mieszanej oraz Kubota i Mateusza Kowalczyka w deblu.