Pojedynek Polki z Chinką trwał 2 godziny i 43 minuty. Radwańska wygrała po ósmym meczbolu. Półfinałową przeciwniczką krakowianki będzie Sabine Lisicki. Niemka polskiego pochodzenia wygrała w ćwierćfinale z Estonką Kaią Kanepi 6:3,6:3.

Agnieszka Radwańska - Na Li 7:6 (7-5), 4:6, 6:2

III SET:

8. gem: Polka popełniała fatalne błędy. Chinka przy tanie 40:15 miała dwa break-pointy. Radwańska oba obroniła. Później to nasza tenisistka zmarnowała dwie piłki meczowe. Na L nie dawała za wygraną i miała kolejnego break-pointa. "Isia" jednak zachowała spokój i doprowadziła do równowagi. Potem rywalka znów obroniła trzy piłki meczowe. Dopiero przy ósmej piłce meczowej Azjatka nie dała rady i Agnieszka zakończyła mecz

Radwańska znów prosi o pomoc medyczną

7. gem: Radwańska miała już dwie piłki meczowe. Na Li obie obroniła, a w końcu osiągnęła przewagę i grała gema

6. gem: Polka przegrywała 15:30. Potem jednak wygrała trzy piłki z rzędu i jest o krok od wygrania seta

5. gem: "Isia" prowadziła 40:15 i mała dwa break-pointy. Chinka oba obroniła. W grze na przewagi więcej zimnej krwi zachowała Polka i dzięki temu w całym meczu prowadzi 4:1

4. gem: Polka zaczyna od dobre serwisu po którym Li wyrzuca piłkę w aut. Radwańska gładko wygrywa do 15, a jedyny punkt traci po podwójnym błędzie sewisowym

3. gem: Chinka prowadziła już 40:15. Azjatka jednak popełniła dwa podwójne błędy serwisowe i zrobiło się po 40:40. Kolejna piłka dla Azjatki i przerwa... znów pada deszcz. Po wznoiniu gry Agnieszka uderza w siatkę i przegrywa gema

2. gem: Li miała okazję do przełamania, ale posłała piłkę w aut. Potem Radwańska wygrała dwie piłki z rzędu i zakończyła gema

1. gem: Radwańska dobrze zaczyna. Wygrywa dwie pierwsze piłki. Chinka atakuje w aut i trzy okazje do przełamania dla Polki. Pierwszy break-point obroniony. Drugi już nie

Radwańska ma chyba kłopoty z udem. Prosi o pomoc lekarza. Trwa przerwa medyczna

Newspix / CameraSport - Stephen White

II SET:

10. gem: Doskonały return rywalki i to ona wychodzi na prowadzeni 15:0. Po chwili jest 30:0. Potem Chinka posła piłkę w aut. Ale wygrywa następne dwa podania i tym samym seta

9. gem: Chinka miała sporo szczęścia w tym gemie. Dwukrotnie w zdobyciu punktu pomagała jej siatka. Li miała też dwie okazje do skończenia gema, ale w obu przypadkach "Isia"się obronił. Potem to Polka miała break-pointa. Jednak Azjatka wyrównała, a potem znów po taśmie zdobyła punkt. Kolejnej szansy do skończenia gema nie zaprzepaściła

8. gem: Niestety Azjatka przełamała serwis Polki i mamy remis

7. gem: Li zaczyna od uderzenia w aut. Potem jednak już się nie myliła i wygrała do 15

6. gem: Radwańska wygrywa do 30 i znów ma przewagę dwóch gemów.

5. gem: Obie tenisistki w tym gemie często się myliły. Sporo było zagrań w siatkę i w aut. Po grze na przewagi wygrywa Chinka

4. gem: Chinka przy serwisie Radwańskiej prowadziła już 30:0. Jednak znów zaczęła popełniać proste błędy i po chwili zrobiło się 40:30 dla Polki. "Isia" nie zmarnował okazji i zakończyła gema

3. gem: Doskonała akcja Radwańskiej, która efektownym volleyem zdobywa pierwszy punkt. Potem oglądaliśmy długie i zacięte wymiany. Przy stanie 40:40 Polka wygrywa dwie piłki z rzędu i przełamuje serwis rywalki

2. gem: Chinka idzie za ciosem i prowadzi 30:0. Ale na tym koniec. Radwańska wygrała cztery piłki z rzędu i tym samym całego gema

1. gem: Radwańska zaczyna od uderzenia w siatkę. Tego gema Polka gładko przegrywa do zera

Niestety zaczęło padać. Mecz został przerwany.

I SET:

Tie-break: Po efektownej wymianie przy serwisie Radwańskiej pierwszy punkt dla Chinki. Na Li uderza aut i jest remis. Azjatka wykorzystuje zbyt krótkie zagranie Polki i wychodzi ponownie na prowadzenie. "Isia" uderza w siatkę. Chinka ryzykuje i jej mocny return wpada w aut. Po chwili znów posyła piłkę w aut i jest 3:3. Li przegoniła Agnieszkę po korcie i znów wyszła na prowadzenie. Znów skuteczne zagranie przeciwniczki i robi się bardzo niebezpieczne. Polka zmniejsza straty. Chinka wyrzuca piłkę na aut. To jej 19 niewymuszony błąd w tym meczu. Znów remis. Kolejny aut Li i piłka setowa dla Radwańskiej.Li uderza w siatkę i "Isia" wygrywa seta

12 gem: Na Li gładko wygrywa do 15 i znów mamy remis

11. gem: Radwańska na fali. Polka łatwo wygrywa pierwsze trzy piłki. Potem przydarzył się jej podwójny błąd serwisowy. Tego gema Polka wygrywa do 30

10. gem: Sporo błędów z obu stron. Chinka miała już piłkę meczową przy stanie 40:30. Radwańska fantastycznym minięciem obroniła się. Po chwili Li znów miała okazję do skończena seta i ponownie "Isia" wyrównała. Trzecią i czwartą szansę Azjatka też zmarnowała. Potem fantastycznym returnem popisała się nasza tenisistka i to ona miała okazję do przełamania. W kolejnej akcji Li wyrzuciła piłkę w aut i Radwańska wygrała gema

9. gem: Udany początek Chinki, która wyszła na prowadzenie 30:0. Potem posłała piłkę w aut. Następnie taki sam błąd popełniła Polka i Azjatka miała dwa break-pointy. "Isia" oba obroniła. Niestety kolejne dwie piłki wygrała przeciwniczka, która tm samym przełamała serwis naszej tenisistki

8. gem: Polka przy stanie 40:30 miała okazję do przełamania. Niestety w kolejnej wymianie posłała piłkę w aut. Później znów "Isia" miała break-pointa i znów go zmarnowała. Chinkapo chwili mogła skończyć gema, ale w prostej sytuacji przestrzeliła i ponownie nie była równowaga. Następnej okazji Li już ie zmarnował i "skończyła" gema

7. gem: W tym gemie na początku było sporo długich wymian. Przy stanie 30:30 Chinka nie poradziła sobie dwukrotnie serwisami Polki

6. gem: Chinka szybko wyszła na prowadzenie 30:0. Potem jednak dwa razy posłała piłkę w aut i był remis. Niestety Radwańska powtórzyła błędy rywalki i przegrała gema

5. gem: Dwukrotnie Azjatka nie trafiła w kort i Polka prowadziła 30:0. Radwańska gładko wygrywa do 15

4. gem: Na Li prowadziła już 40:15 i wydawało się, że za chwilę będzie remis. Jednak "Isia" nie poddała się i doprowadziła do równowagi. Potem jednak Chinka zaprezentowała dwa zagrania wysokiej klasy, którymi przechyliła losy gema na swoja korzyść

3. gem: Radwańska wygrywa do 15. Gema kończy pięknym volleyem

2. gem: Dobry początek Radwańskiej. Po dłuższych wymianach wygrywa dwie pierwsze piłki. Trzecia wymiana kończy się uderzeniem rywalki w siatkę. Polka gma wygryw po uderzeniu Chinki w aut.. Tym razem to nasza tenisistka wygrywa do zera

1. gem: Na otwarcie znakomity return Chinki i pierwszy punkt w tym meczu dla niej. Kolejne trzy piłki też dla Azjatki, która przy serwisie podaniu Polki wygrywa do zera