Pierwszego seta Łotysz wygrał po godzinie i 11. minutach gry. Polak przełamał rywala przy stanie 2:2, a po chwili było już 4:2 dla "Jerzyka" i wydawało się, że nasz tenisista jest na dobrej drodze do wygrania partii. Jednak nic z tego. Janowicz zaczął popełniać błędy i Gulbis szybko odrobił straty. Ostatecznie set zakończył się tie-brekiem w którym górą był Łotysz.

Drugą partię Janowicz zaczął bardzo dobrze. Nasz tenisista szybko objął prowadzenie 3:0. Potem kontrolował mecz. Wygrywał swoje gemy serwisowe i w ten sposób rozstrzygnął drugiego seta na swoją korzyść 6:3.

O losach meczu zdecydował trzeci set. Niestety Janowicz rozpoczął go koszmarnie. Polak popełniał proste błędy, a siła i precyzja jego serwisu gdzieś uleciały. Gulbis wykorzystał słabość "Jerzyka" i gładko ograł naszego tenisistę 6:2.