Jerzy Janowicz awansował o 13. pozycji i zajmuje 52. miejsce w najnowszym rankingu ATP tenisistów. Liderem pozostaje Serb Novak Djoković przed Hiszpanem Rafaelem Nadalem i zwycięzcą zakończonego w niedzielę turnieju w Cincinnati Szwajcarem Rogerem Federerem. Na piąte miejsce awansował finalista tego turnieju Hiszpan David Ferrer, 6. jest Kanadyjczyk Milos Raonic, a na 7. pozycję spadł Czech Tomas Berdych. 140. miejsce zajmuje Michał Przysiężny, który spadł o jedną lokatę, a 141. pozycję utrzymał Łukasz Kubot.

Reklama

Z kolei wśród pań, liderką najnowszego rankingu WTA jest zwyciężczyni turnieju w Cincinnati Serena Williams. Amerykanka wyprzedza Rumunkę Simonę Halep, Chinkę Na Li oraz Czeszkę Petrę Kvitovą. Agnieszka Radwańska pozostała na 5. miejscu i jest jedyną Polką w pierwszej setce.

Na 111. pozycji plasuje się Katarzyna Piter (spadek ze 109.). Największy progres z Polek zanotowała Paula Kania, która awansowała o 20 pozycji i zajmuje 158. miejsce. Tuż za nią, na 159. pozycji jest Magda Linette, która awansowała o jedno miejsce. O dwie lokaty spadła Urszula Radwańska, która zajmuje 172. pozycję.