Jerzy Janowicz nie awansował do III rundy wielkoszlemowego turnieju tenisowego US Open (korty twarde, pula nagród 29,6 mln dol.). W pojedynku II rundy polski tenisista przegrał z rozstawionym z nr. 18. Kevinem Andersonem (RPA) 7:6 (8-6), 2:6, 1:6, 3:6.
W pierwszym secie polski tenisista kontrolował grę do pewnego momentu, prowadził 3:0. Potem jednak stracił przewagę, ale zdołał jeszcze w nerwowej końcówce wygrać partię w tie-breaku - trwającym 56 minut.

W kolejnych trzech setach Kevin Anderson nie pozostawił wątpliwości, kto jest lepszy - sety drugi, trzeci i czwarty trwały odpowiednio 33, 26 oraz 32 minuty. W pojedynku z Kevinem Andersonem statystyki Jerzego Janowicza nie były zadowalające - Polak zanotował tylko dwa asy serwisowe, miał aż 11 podwójnych błędów przy własnym podaniu, popełnił aż 39 niewymuszonych błędów w piłkach kończących gemy.