Chciałam was wszystkich poinformować, że do końca sezonu nie wystąpię już w żadnym turnieju. To był dla mnie bardzo trudny rok. Starałam się stopniowo poprawiać swoją grę z każdym dniem poprzez ciężką pracę, ale nie okazało się to dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Postaram się wykorzystać najbliższy czas, by całkowicie wyleczyć kontuzję i przygotować się do następnego sezonu - napisała była liderka światowego rankingu tenisistek.

Reklama

Białorusinka z powodu kontuzji stopy musiała zrezygnować ze startu w azjatyckich imprezach. Najsmutniejsze w tym wszystkim jest to, że nie będę mogła wystąpić w tych niesamowitych turniejach, w których zawsze grało mi się dobrze. Pragnę podziękować wszystkim fanom i mojemu sztabowi za okazane wsparcie. To naprawdę wiele dla mnie znaczy - dodała Azarenka.

Wiktoria Azarenka obecnie zajmuje 25. miejsce w rankingu WTA. Ostatnie zwycięstwo odniosła w sierpniu 2013 roku na twardych kortach w Cincinnati. Wówczas pokonała w finale obecną liderkę światowego rankingu, Serenę Williams 2:6, 6:2, 7:6.