Jerzy Janowicz, który w stolicy Chin przegrał w pierwszej rundzie z Brytyjczykiem Andym Murrayem spadł o jedno miejsce i jest 37. w rankingu.

Reklama

Michał Przysiężny - triumfator gry deblowej w Tokio razem z Francuzem Pierrem-Huguesem Herbertem i pogromca Francuza Jo-Wilfrieda Tsongi w pierwszej rundzie singla w stolicy Japonii - awansował o jedno miejsce i zajmuje 141. pozycję.

Pięć pozycji przed Przysiężnym, na 136. miejscu znajduje się Łukasz Kubot. Zwycięzca tegorocznego Australian Open w deblu awansował o trzy pozycje.
W rankingu deblistów Kubot jest na 24. miejscu. Marcin Matkowski zajmuje 33. pozycję, a Mariusz Fyrstenberg 39.

W rankingu "Race to London", który wyłoni najlepszą ósemkę obecnego sezonu do turnieju finałowego cyklu ATP prowadzi Novak Djokovic. W ósemce przed decydującym turniejem, który dziś rozpoczął się w Szanghaju znajdują się także: Rafael Nadal, Roger Federer, Szwajcar Stanislas Wawrinka, Japończyk Kei Nishikori, Chorwat Marin Čilić, Czech Tomas Berdych i Kanadyjczyk Milos Raonic.

Wśród deblistów poza pierwszą ósemką jest para Łukasz Kubot i Robert Lindstedt, ale jeżeli w Szanghaju osiągną dobry wynik to mogą awansować do turnieju, który w dniach 9-16 listopada odbędzie się w Londynie.