Współpraca Radwańskiej z Navratilovą rozpoczęła się na przełomie 2014 i 2015 roku i długo nie potrwała. Była legenda światowego tenisa miała pomóc Polce wygrać któryś z wielkoszlemowych turniejów, ale współpraca obu pań od początku nie wyglądała zbyt dobrze. Przekonać się można o tym było, gdy "Isia" już w czwartej rundzie odpadła w Australian Open, gdzie po słabej grze przegrała z Venus Williams. Po tej porażce Navratilova nie pozostawiła na Radwańskiej suchej nitki, mówiąc, że za to spotkanie w skali od 1 do 10 dałaby jej notę "1".

Reklama

Teraz po kolejnych słabych występach Polki, Navratilova zdecydowała się rozstać z teamem Radwańskiej. Jako oficjalny powód legendarna tenisistka podała brak czasu. Nie przewidziałam, że będzie to aż tak czasochłonne - miała powiedzieć była już trenerka naszej zawodniczki.

Krótkie oświadczenie na swoim Twitterze zamieściła także sama Radwańska. Chciałam podziękować Martinie za jej czas i wysiłek, poświęcony w ostatnich kilku miesiącach. To było wspaniałe doświadczenie pracować z jedną z najlepszych tenisistek w historii. Jednak obie uzgodniłyśmy, że jeśli Martina nie może zaangażować się w stu procentach w ten projekt, to nie będziemy współpracować w dłuższej perspektywie. Pozostajemy przyjaciółkami. Życzę jej wszystkiego najlepszego w życiu prywatnym i zawodowym" - napisała Agnieszka Radwańska.