Tenisiści dokończą spotkanie we wtorek. Zwycięzca pojedynku, w którym jest remis 2:2 w setach, w ćwierćfinale zagra z Marinem Ciliciem. Chorwat wygrał z Amerykaninem Denisem Kudlą 6:4, 4:6, 6:3, 7:5.

Do ćwierćfinału awansował także siedmiokrotny triumfator Wimbledonu Roger Federer. Szwajcar zwyciężył Hiszpana Roberto Bautistę 6:2, 6:2, 6:3. Kolejnym rywalem Federera będzie Francuz Gilles Simon, który wyeliminował Czecha Tomasa Berdycha, wygrywając 6:3, 6:3, 6:2.

Kolejną parę ćwierćfinałową tworzą zwycięzca Wimbledonu z 2013 roku Andy Murray oraz Vasek Pospisil. Brytyjczyk Murray pokonał Chorwata Ivo Karlovicia 7:6 (9-7), 6:4, 5:7, 6:4, a reprezentant Kanady Pospisil wygrał z Serbem Viktorem Troickim 4:6, 6:7 (4-7), 6:4, 6:3, 6:3.

Jedynym zawodnikiem, który nie stracił seta w turnieju mężczyzn jest Stan Wawrinka. Tym razem Szwajcar pokonał Belga Davida Goffina 7:6 (7-3), 7:6 (9-7), 6:4. Rywalem Wawrinki w ćwierćfinale będzie Francuz Richard Gasquet, który wyeliminował reprezentanta Australii Nicka Kyrgiosa 7:5, 6:1, 6:7 (7-9), 7:6 (8-6).

Mecze ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w środę.