W pierwszym secie krakowianka nie oddała rywalce nawet jednego gema, choć walka o punkty bywała zacięta. Cornet wygrała na inaugurację drugiej partii, a przy stanie 2:1 dla Polki poprosiła o przerwę medyczną. Później praktycznie nie nawiązała już walki z obecnie drugą tenisistką świata.

Cieszę się z tego zwycięstwa. Być może wynik nie oddaje najlepiej tego, co działo się na korcie. Kluczowe było kilka zaciętych gemów w pierwszym secie. Pierwszy mecz turnieju zawsze jest trudny, niezależnie od tego, na kogo się trafi. Dziś było bardzo gorąco i była duża wilgotność. Musimy się na to przygotować. Nie będzie łatwo w najbliższych dniach - powiedziała Radwańska, cytowana na oficjalnej stronie internetowej WTA.

W kolejnym spotkaniu Radwańska zmierzy się z 60. w światowym rankingu Amerykanką Madison Brengle, która wyeliminowała rozstawioną z numerem 28. Słowaczkę Annę Karolinę Schmiedlovą (7:5, 6:4). Z 25-letnią reprezentantką USA Polka zmierzy się po raz pierwszy.

W piątek w drugiej rundzie wystąpi również Magda Linette, która przebrnęła kwalifikacje i debiutuje w głównej części tej imprezy. W pierwszej rundzie pokonała Amerykankę Bethanie Mattek-Sands 6:4, 6:7 (7-9), 6:3. Jej kolejną rywalką będzie rozstawiona z "18" Jelena Jankovic. Serbka, podobnie jak inne rozstawione zawodniczki, na otwarcie miała tzw. wolny los.

Dwie inne Polki znalazły się w głównej drabince debla. Klaudia Jans-Ignacik w parze z Chorwatką Dariją Jurak przegrały w pierwszej rundzie z rozstawionymi z "czwórką" Węgierką Timeą Babos i Jarosławą Szwedową z Kazachstanu 3:6, 7:5, 5-10.

W piątek Alicja Rosolska i Niemka Laura Siegemund zmierzą się z Kanadyjką polskiego pochodzenia Gabrielą Dabrowski i Ukrainką Liudmiłą Kiczenok.

Wynik meczu 2. rundy gry pojedynczej:
Agnieszka Radwańska (Polska) - Alize Cornet (Francja) 6:0, 6:1.

Wynik meczu 1. rundy gry podwójnej:
Timea Babos, Jarosława Szwedowa (Węgry, Kazachstan, 4) - Klaudia Jans-Ignacik, Darija Jurak (Polska, Chorwacja) 6:3, 5:7, 10-5.