Dziennik Gazeta Prawana logo

French Open: Broniący tytułu Wawrinka awansował do 1/8 finału

27 maja 2016, 20:38
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Stanislas Wawrinka
Stanislas Wawrinka/PAP/EPA
Broniący tytułu Stanislas Wawrinka awansował do 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju French Open na kortach ziemnych w Paryżu. Rozstawiony z numerem trzecim szwajcarski tenisista pokonał reprezentanta gospodarzy Jeremy'ego Chardy'ego (nr 30.) 6:4, 6:3, 7:5.

Na otwarcie Wawrinka miał spore problemy w meczu z Lukasem Rosolem. Ostatecznie wygrał z Czechem 4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4. W drugiej rundzie już znacznie szybciej wyeliminował Japończyka Taro Daniela, pokonując go 7:6 (9-7), 6:3, 6:4.

W piątek najcięższy bój musiał stoczyć w trzecim secie, kiedy przy stanie 5:5 dwukrotnie obronił się przed przegraniem gema przy serwie rywala. W kolejnej partii wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

O miejsce w ćwierćfinale zagra ze zwycięzcą spotkania pomiędzy Francuzem Gillesem Simonem (16.) a Serbem Viktorem Troickim (22.).

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj