Dziennik Gazeta Prawana logo

Iga Świątek wygrała turniej ITF w Budapeszcie. Będzie spory awans w rankingu WTA

1 września 2018, 14:52
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Iga Świątek
Iga Świątek/Newspix
Iga Świątek, tegoroczna triumfatorka juniorskiego Wimbledonu, wygrała turniej ITF w Budapeszcie (pula nagród 60 tys. dolarów). 17-letnia tenisistka w finale pokonała wyżej notowaną Ukrainkę Katarynę Zawacką 6:2, 6:2.

Dzięki temu sukcesowi Polka sporo awansuje w światowym rankingu. Do tej pory zajmowała 298. lokatę, a w najbliższym notowaniu powinna przesunąć się w okolice 230 (prawdopodobnie na 228.).

W stolicy Węgier Świątek wygrała pięć pojedynków, tracąc w nich tylko jednego seta (w 1. rundzie).

W lipcu 17-letnia warszawianka wygrała rywalizację juniorek w Wimbledonie. To drugi tytuł wielkoszlemowy Świątek w tej kategorii wiekowej, ale pierwszy zdobyty w singlu. W deblu triumfowała w tym roku we French Open, występując razem z Amerykanką Caty McNally.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj