Był to drugi pojedynek tych zawodniczek i drugie zwycięstwo Polki. Spotkanie trwało ponad dwie i pół godziny. W trzecim secie Linette prowadziła 6:5 i 40:0, ale nie zdołała wykorzystać żadnej z trzech piłek meczowych, w dodatku rywalka ją przełamała i doprowadziła do tie-breaka. W nim Polka rozstrzygnęła mecz na swoją korzyść przy pierwszej sposobności.

Reklama

Następną rywalką Linette będzie rozstawiona z numerem siódmym Holenderka Kiki Bertens, która w pierwszej rundzie miała wolny los.

W USA startowała także Iga Świątek, która w drugiej, decydującej rundzie kwalifikacji przegrała z Belgijką Ysaline Bonaventure 6:1, 2:6, 4:6. Z kolei w deblu w czwartek zaprezentuje się Alicja Rosolska, której partnerką jest Chinka Yang Zhaoxuan. Ich pierwszymi rywalkami będą Białorusinka Wiktoria Azarenka i Ukrainka Jelina Switolina.

W Indian Wells odbywa się również turniej ATP. W pierwszej rundzie kwalifikacji gry pojedynczej odpadł Kamil Majchrzak, który przegrał z Rosjaninem Andriejem Rublowem 6:2, 4:6, 4:6. W deblu wystąpi Łukasz Kubot, jak zwykle Brazylijczykiem Marcelo Melo. Polsko-brazylijski duet rozstawiony jest z numerem szóstym, a w pierwszej rundzie zmierzy się w piątek z Holendrem Wesleyem Koolhofem i Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.

Reklama

Zwycięzcy zmagań singlistów w Indian Wells wzbogacą się o 1 354 010 dolarów. Z kolei każda z najlepszych w turnieju par deblowych otrzyma 457 290 dolarów.

Wynik meczu 1. rundy gry pojedynczej:
Magda Linette (Polska) - Petra Martic (Chorwacja) 6:3, 4:6, 7:6 (7-5)