Rafael Nadal, wygrywając w niedzielę French Open, wywalczył 18. tytuł wielkoszlemowy w singlu. Hiszpan dzięki temu umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji wszech czasów wśród mężczyzn. Rekordzistą jest Szwajcar Roger Federer, który ma na koncie 20 takich zwycięstw.

Reklama

W finale paryskiej imprezy rozstawiony z "dwójką" tenisista pokonał Austriaka Dominica Thiema (4.) 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

Ci sami zawodnicy zmierzyli się rok temu w decydującym spotkaniu. Wówczas Nadal zwyciężył bez straty seta - 6:4, 6:3, 6:2.

Niedzielny pojedynek był 13. konfrontacją tych zawodników. Dziewięć razy ze zwycięstwa cieszył się słynny tenisista z Majorki.

Na paryskiej "mączce" - poza ubiegłorocznym finałem - rywalizowali jeszcze dwa razy. Zarówno pięć lat temu w drugiej rundzie, jak i w półfinale w 2017 roku górą był Hiszpan.

Reklama

Łącznie 33-letni Nadal ma w dorobku 18 zwycięstw wielkoszlemowych. W liczonej od 1968 roku Open Erze nikomu przed nim nie udało się zwyciężyć 10-krotnie w jednej imprezie wielkoszlemowej w singlu. Rok temu w Paryżu wyrównał zaś rekord wszech czasów Australijki Margaret Court, która w latach 60. i 70. dominowała w Australian Open.

Reklama

Młodszy o siedem lat Thiem, który swój piątkowy pojedynek półfinałowy z Serbem Novakiem Djokovicem kończył w sobotę, wciąż czeka na pierwszy triumf w Wielkim Szlemie.

Wynik finału gry pojedynczej mężczyzn:

Rafael Nadal (Hiszpania, 2) - Dominic Thiem (Austria, 4) 6:3, 5:7, 6:1, 6:1.

Wśród kobiet liderką jest Australijka Margaret Court, która odnotowała 24 sukcesy w imprezach tej rangi.