W meczach singlowych Andriej Rublow gładko pokonał Filipa Krajinovica 6:1, 6:2, ale stan rywalizacji na 1:1 wyrównał Djokovic. Jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów świata wygrał z Karenem Chaczanowem 6:3, 6:3.

Reklama

O wyniku całej rywalizacji zadecydował debel. Chaczanow i Rublow pokonali Djokovica oraz Viktora Troickiego 6:4, 4:6, 7:6 (10-8), choć Serbowie mieli w tie-breaku trzy piłki meczowe.

Rosjanie po raz pierwszy od 2008 roku znaleźli się w czołowej czwórce Pucharu Davisa.

Ich rywalami w półfinale będą Kanadyjczycy, którzy kilkanaście godzin wcześniej wygrali z Australijczykami 2:1.

W pozostałych ćwierćfinałach Hiszpanie spotkają się w piątkowy wieczór z Argentyńczykami, a Brytyjczycy z Niemcami. Gospodarze turnieju będą musieli sobie radzić bez Roberto Bautisty Aguta, który wycofał się z imprezy ze względu na śmierć ojca.

Puchar Davisa przeszedł reformę i od tego roku triumfator jest wyłaniany w nowej formule. W turnieju finałowym brało udział 18 zespołów, które zostały podzielone na sześć grup. W ćwierćfinałach znaleźli się ich triumfatorzy oraz dwie najlepsze ekipy z drugich pozycji; odpadła już m.in. broniąca trofeum Chorwacja. Od tej fazy rywalizacja toczy się systemem pucharowym. Na mecz składają się dwa single oraz debel.

Finał zaplanowano na niedzielę.