22-letni wrocławianin w tym roku pozostaje niepokonany. Wygrał trzy mecze singlowe w drużynowych zawodach ATP w Sydney, a teraz poradził sobie z nieco niżej notowanym w rankingu ATP zawodnikiem z Turynu.

Hurkacz ani raz nie stracił swojego podania, a rywal miał tylko cztery break pointy. Polak bardzo skutecznie serwował, choć to Włoch miał więcej asów (9-4).

O sukcesie Hurkacza w pierwszej partii zdecydowało przełamanie w 12., najdłuższym w tej części spotkania gemie. W drugim secie nastąpiło to w czwartym gemie, a najwyżej notowany z polskich tenisistów wykorzystał drugą piłkę meczową po godzinie i 48 minutach gry.

Był to drugi pojedynek tych zawodników. W 2018 roku w Budapeszcie lepszy w trzech setach był Sonego, który podobnie jak Polak w poprzednim sezonie wygrał pierwszy w karierze turniej ATP (na trawie w tureckiej Antalyi).

Kolejnym rywalem Hurkacza będzie Mikael Ymer. Szwedzki kwalifikant pokonał na otwarcie amerykańskiego tenisistę Francesa Tiafoe 6:4, 5:7, 6:1.

Wielkoszlemowy Australian Open w Melbourne rozpocznie się 20 stycznia.