Świątek w debiucie w imprezie w Melbourne 12 miesięcy temu przeszła eliminacje, a w głównej drabince zatrzymała się na drugiej rundzie. W przypadku zwycięstwa nad rozstawioną z numerem 19. Chorwatką powtórzyłaby swój najlepszy wynik w Wielkim Szlemie. W ubiegłym roku dotarła do tego etapu we French Open.

Reklama

Z Vekic Polka zmierzy się nie wcześniej niż o 2.30 czasu polskiego. Będzie to drugi mecz na "1573 Arena". W czwartym spotkaniu na tym samym korcie w parze z Kubotem wystąpi w 1. rundzie miksta. Rywalami biało-czerwonych będą reprezentanci gospodarzy Ellen Perez i Luke Saville, którzy otrzymali od organizatorów "dziką kartę".

Kubota również czekają dwa występy w sobotę. Przed wspomnianą rywalizacją par mieszanych, nie wcześniej niż o 1 w nocy, zagra także w 2. rundzie debla, w którym jego partnerem jest Marcelo Melo. Rozstawiona z numerem drugim polsko-brazylijska para zmierzy się z Meksykaninem Santiago Gonzalezem i Brytyjczykiem Kenem Skupskim.

Reklama

Z kolei Alicja Rosolska i Niemiec Andreas Mies zagrają z Amerykanką Nicole Melichar i Brazylijczykiem Bruno Soaresem w pierwszej rundzie miksta. Będzie to trzeci mecz na korcie 15., na którym rywalizacja rozpocznie się o 1 w nocy.