W deblu Rosolskiej miała partnerować Iga Świątek, natomiast ekipę rywalek miały reprezentować Tamara Zidansek i Dalila Jakupovic. Jednak z uwagi na to, iż o zwycięstwie biało-czerwonych przesądziły już wcześniejsze spotkania gry pojedynczej, kapitanowie obu drużyn - Dawid Celt i Andrej Krasevec - postanowili zmienić składy.

Reklama

W singlu 48. w światowym rankingu Świątek pokonała znacznie niżej notowaną (529.) Niką Radisic 6:2, 6:1, natomiast Magda Linette (42.) wygrała z Zidansek (75.) 7:5, 6:4.

W środę Słowenki wygrały 2:1 z Turczynkami, piątkowymi rywalkami Polek. Stawką imprezy w luksemburskim Esch-sur-Alzette jest awans do barażu o zaplecze elity.

W sobotę odbędą się mecze play off. Najlepsza ekipa z gr. A (Luksemburg, Serbia lub Szwecja) zmierzy się z drugą drużyną z "polskiej" gr. B, a najlepsza ekipa z gr. B z drugą z gr. A. Zwycięzcy tych pojedynków w kwietniu wystąpią w barażu o Grupę Światową II.

Reklama

Wynik: Polska - Słowenia 2:1 Iga Świątek - Nika Radisic 6:2, 6:1 Magda Linette - Tamara Zidansek 7:5, 6:4 Maja Chwalińska, Alicja Rosolska - Kaja Juvan, Pia Lovric 5:7, 0:6