Do piątkowego meczu obie zawodniczki nie straciły seta; zajmująca 42. miejsce w światowym rankingu Linette pokonała 495. Ukrainkę Katerynę Bondarenko i 106. Chinkę Shuai Peng.

W ćwierćfinale przeciwniczką 28-letniej Polki była 18-letnia Xiyu Wang, zwyciężczyni juniorskiego US Open w 2018 roku.

Początek spotkania zdecydowanie należał do Azjatki. Rozstawiona z "piątką" Linette została dwa razy przełamana i przegrywała 0:4. Co prawda szybko odrobiła jednego "breaka", potem jeszcze zdobyła gema przy swoim podaniu, lecz ostatecznie uległa 2:6.

Później poznanianka grała znacznie lepiej. W drugim secie przegrywała 0:1, jednak później wyszła na prowadzenie 3:1 po asie serwisowym i gemie do zera.

W decydującym secie wyszła na 3:0 i kontrolowała sytuację na korcie. Ostatecznie triumfowała 6:3 i po prawie dwóch godzinach gry awansowała do półfinału. W nim spotka się ze 105. na liście WTA Tig.

Przed rokiem w zawodach w Hua Hin Linette osiągnęła półfinał, przegrywając z późniejszą triumfatorką Ukrainką Dajaną Jastremską.

Druga z Polek w tegorocznej edycji imprezy w Tajlandii Katarzyna Kawa odpadła w drugiej rundzie. Przegrała z kolejną z chińskich tenisistek Qiang Wang (nr 3.) 3:6, 4:6.