Pokonałam długą drogę, by się wyleczyć i z niecierpliwością oczekiwałam powrotu na kort, by bronić tytułu w Indian Wells, ale niestety nie jestem jeszcze w stu procentach gotowa - oświadczyła Andreescu.

Reklama

Podkreśliła, że jest rozczarowana, gdyż z imprezy w Indian Wells ma wspaniałe wspomnienia.

Teraz skupiam się na rehabilitacji, by jak najszybciej ponownie być na korcie - dodała triumfatorka wielkoszlemowego US Open z zeszłego roku, która jednak nie podała konkretnej daty.

Wcześniej o wycofaniu się z prestiżowego turnieju poinformowały wiceliderka rankingu tenisistek Rumunka Simona Halep, która zwyciężyła w tej imprezie w 2015 roku, oraz trzykrotna triumfatorka imprez wielkoszlemowych Niemka polskiego pochodzenia Angelique Kerber, która przed rokiem przegrała z Andreescu w finale.

Reklama

Na liście zgłoszeń są dwie Polki - Magda Linette i Iga Świątek.

Organizatorzy poinformowali, że w związku z ogólnoświatową epidemią koronawirusa i w trosce o zdrowie uczestników tym razem nie będzie możliwości podawania graczom ręczników podczas meczów na korcie, a wszystkie osoby podające piłki, wolontariusze czy personel restauracji założą rękawice ochronne. Ograniczone będą także kontakty sportowców z kibicami.