W meczu, którego stawką była ta pozycja, polski tenisista pokonał Amerykanina Tommy'ego Paula 4:1, 0:4, 4:1.

Reklama

Drugi dzień rywalizacji Hurkacz zaczął od pokonania Amerykanina Reilly'ego Opelki 4:2, 1:4, 4:2, ale nie wystarczyło to, aby awansować do finału. Bilans Polaka w części zasadniczej to dwa zwycięstwa i jedna porażka, tak jak Opelki i Serba Miomira Kecmanovica. Hurkacz miał jednak od nich gorszy stosunek setów i gemów.

Zajmujący 29. miejsce w światowym rankingu wrocławianin pokonał Paula (57. ATP) już w piątek 4:2, 4:0 i ponownie okazał się lepszy. W finale Opelka (39.) zmierzy się z Kecmanovicem (47.).

Pierwotnie pierwsza impreza cyklu UTR Pro Match Series miała trwać trzy dni, ale organizatorzy dokonali zmian w związku z prognozami pogody zapowiadającymi ulewy w niedzielę.

Ze względu na koronawirusa wprowadzono specjalne obostrzenia i zmieniono zasady gry. Rywalizacja toczy się do czterech wygranych gemów w secie, na korcie przebywać mogą tylko trzy osoby - dwóch zawodników i arbiter. Zrezygnowano z obecności kibiców, dzieci do podawania piłek i sędziów liniowych. Zabroniony jest też tradycyjny uścisk dłoni po meczu

Jak na razie rywalizacja w międzynarodowych imprezach o stawkę została wstrzymana co najmniej do 12 lipca.