Organizatorzy rozważali różne opcje, w tym ograniczenie liczby kibiców lub rywalizację przy pustych trybunach, ale ostatecznie ogłosili, że nie mogą zagwarantować bezpieczeństwa.

Reklama

Poprzedniego dnia oficjalnie poinformowano o wznowieniu w sierpniu – po pięciomiesięcznej przerwie – rywalizacji w imprezach cyklu WTA i ATP. Tenisistki mają zacząć grać 3 sierpnia w Palermo na Sycylii, a tenisiści - 14 sierpnia w Waszyngtonie.

Męski kalendarz był znacznie krótszy i obejmował tylko imprezy do wielkoszlemowego Roland Garros w Paryżu włącznie (w terminie 27 września – 11 października). Turnieje kobiece rozpisane są do listopada – zawody w Tokio mają się odbyć w dniach 2-8 listopada.

Impreza ATP w stolicy Japonii odbywa się od blisko pół wieku. W 2019 roku zwyciężył Serb Novak Djokovic. W finale pokonał Australijczyka Johna Millmana 6:3, 6:2.

Reklama

W deblu triumfowali m.in. w 2014 roku Michał Przysiężny (jego partnerem był Francuz Pierre-Hugues Herbert) i w 2016 Marcin Matkowski (z Hiszpanem Marcelem Granollersem).